Festyn Majowy „Bezpieczni – Ja, Ty, My”


W sobotę 12 maja 2012 r., w godz. 10.00 – 14.00, na kompleksie boisk przy Szkole Podstawowej Nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie przy ulicy Żytniej 71 (osiedle Dajtki), odbędzie się Festyn Majowy „Bezpieczni – Ja, Ty, My”, w którym udział wezmą służby mundurowe. Dzień ten ma być świętem rodziny, które zainteresuje swoimi atrakcjami całe pokolenia – dzieci, ich rodziców i dziadków.
Bezpieczeństwo jest kwestią niezwykle istotną w naszym codziennym życiu – dążymy do tego, aby świat, w którym poruszamy się my i nasi bliscy był bezpieczny i przyjazny. Istotna jest świadomość tego, że gdy już coś złego się nam przydarzy, będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc życzliwych ludzi.
Tym właśnie kwestiom będzie poświęcona sobotnia impreza. Ma ona na celu zapoznanie uczestników, zwłaszcza dzieci, z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz wyrabianie postaw dotyczących bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i na ulicy. Będzie to edukacja poprzez zabawę, mająca na celu uczyć i integrować.
W festynie wezmą udział służby mundurowe: Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe, WOPR oraz ITD. Każda z tych służb rozstawi namiot,
w którym prezentować będzie sposób, w jaki zapewnia i podnosi poziom naszego bezpieczeństwa (m.in. wyposażenie i pojazdy). Dodatkowo na uczestników festynu czekać będzie wiele innych atrakcji, m.in.: występ Pana Waleriana Ostrowskiego (godz. 13.00), wszelkie militaria wojskowe, loteria fantowa, kącik porad „Żeby serce biło dłużej”, tańce integracyjne, malowanie twarzy, punkt kulinarny – m.in. ciasta, wojskowa grochówka, kiełbaski z dzika i z grilla, szereg zabawnych konkurencji sportowo – rekreacyjnych.
O godzinie 12.30 – niespodzianka!
Festyn jest objęty patronatem Prezydenta Olsztyna – Pana Piotra Grzymowicza
i odbędzie się w ramach programu miejskiego „Bezpieczny Olsztyn – Bezpieczny Dom
i Osiedle”.
Serdecznie zapraszamy!

[informacja prasowa]

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz