Naprawa rowerów – warsztaty „Zębatki” dla pań


Zębatka - warsztaty w Olsztynie

9 i 10 maja panie z Olsztyna będą miały okazję nauczyć się, jak samodzielnie zadbać o dobry stan techniczny swoich rowerów. W ramach projektu „Zębatka” odbędą się dwudniowe warsztaty podstawowych napraw.

Projekt „Zębatka” to zapoczątkowana trzy lata temu inicjatywa, w ramach której organizowane są bezpłatne zajęcia pozwalające zdobyć podstawowe umiejętności z zakresu naprawy i konserwacji roweru. Specyficzny rys to adresowanie warsztatów wyłącznie do kobiet, bo, jak wyjaśniają twórcy „Zębatki”, obowiązujące w naszym społeczeństwie stereotypy utrudniają płci pięknej zdobycie nawet podstawowych umiejętności technicznych. Poza ograniczeniem ze względu na płeć, zajęcia „Zębatki” to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy (czynności takie jak wymiana dętki są naprawdę łatwe do wykonania!) oraz ciekawe spędzenia czasu (samodzielne serwisowanie roweru daje sporo radości).

„Zębatka” zawita do Olsztyna dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej „Planeta 11” oraz Stowarzyszeniu Aktywności Społecznej „Młyn”. 9 maja w Planecie 11 w godzinach 17.00-19.30 odbędą się zajęcia z wymiany i łatania dętek, 10 maja, w tym samym miejscu i o tej samej porze, panie będą mogły dowiedzieć się, jak serwisować i regulować hamulce. Ilość uczestników jest ograniczona, dlatego wymagane są wcześniejsze zapisy (kamila@mbp.olsztyn.pl). Organizatorzy zachęcają także do przyniesienia swoich narzędzi.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz