Działki pod inwestycje i pod zabudowę jednorodzinną na terenie Olsztyna


Marzeniem wielu osób jest własny dom. Ci, którym finanse pozwalają na realizację marzenia, przygotowania do budowy wymarzonego domu zaczynają od kupna działki budowlanej. To wyjątkowo ważna decyzja, która wymaga dokładnego przestudiowania licznych dokumentów, by mieć pewność, że to miejsce spełnia wszystkie wymogi do budowy domu.

Trzeba zwrócić uwagę na lokalizację i planowane w pobliżu inwestycje. Aktualnie pusta i spokojna okolica za kilkanaście lat może być ośrodkiem sportowym lub ważnym węzłem komunikacyjnym. Takie zmiany mogą zarówno wpłynąć korzystnie na wartość naszej ziemi, jak i mocno ją obniżyć. Dlatego też świadomość planów zagospodarowania pobliskiego gruntu inwestycyjnego jest niezwykle istotna.

działka budowlana

Po sprawdzeniu i przeanalizowaniu informacji na tematu rozwoju miejsca, w jakim zamierzamy się osiedlić, można przystąpić do kolejnego etapu budowy domu jednorodzinnego, a mianowicie do uzyskania pozwolenia na budowę. W tym celu należy udać się do odpowiedniego urzędu i złożyć kompletny projekt budowlany. Drogą na skróty będzie zakup działki z pozwoleniem na budowę. Wtedy formalności związane z działką pójdą znacznie szybciej, a to oznacza, że szybciej wprowadzimy się do własnego, idealnego domu.

Do atrakcyjnych terenów budowlanych zalicza się miejscowości w pobliżu Olsztyna, często położone nad jeziorem. Bliskość akwenu wodnego podnosi cenę takiej działki. Koszt zależny jest również od stanu tereny oraz odległości do miasta. Uśredniając dane, za metr kwadratowy trzeba zapłacić około 50 tys. złotych. Nawet dwa razy tańsze są grunty rolne, ale wymagają one odpowiedniego przekształcenia w teren budowlany, co również wiąże się z kosztami. Działki w rejonie Olsztyna w opinii wielu osób są świetną inwestycją. Przemawiają za tym m.in. malownicze krajobrazy i niższe koszty życia. A jeżeli trafi się działka z dostępem do jeziora – można poczuć się w czepku urodzonym, takie miejsce doskonałe jest na letnią rezydencję, z której można korzystać w sezonie lub wynajmować turystom.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz