Zapowiedzi

Kiermasz na Targu Rybnym

22 czerwca po raz kolejny Targ Rybny zapełni się regionalnym produktami. Od godziny 12:00 do 18:00 będzie można zrobić zakupy na różnorodnych stoiskach. To już czwarta akcja tego typu w Olsztynie. Kolejny kiermasz zaplanowano dopiero w październiku. Warto zatem wybrać się w letnie popołudnie na nietypowe zakupy. W sumie w ciągu roku odbędzie się osiem […]

Biżuteria dla Miasta w BWA

Biżuteria dla Miasta w BWA

Już pod koniec czerwca w Galerii BWA będzie można zobaczyć dwa oryginalne projekty. Na ścianie budynku BWA i Planetarium powstaje mural autorstwa dwójki artystów street artu posługujących się pseudonimami NeSpoon i Maniac. Natmiast w sali kameralnej organizowana jest wystawa indywidualna NeSpoon zatytułowana “Szelest Myśli”.

Piknik z ekologią na Jakubowie

Piknik z ekologią

Już 15 czerwca w Olsztynie odbędzie się rodzinny Piknik Edukacyjny pod hasłem „Zabawa – Zdrowie – Ekologia”. W godzinach 10.00-16.00 zaplanowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Organizatorem imprezy jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych wspólnie z olsztyńskim Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Odjazdowy Bibliotekarz rusza w trasę!

Już jutro, 4 czerwca, kolejny rok z rzędu, rozpoczyna się cykl wydarzeń w ramach imprezy “Odjazdowy Bibliotekarz“. To czterodniowa zabawa mająca na celu popularyzację wypożyczania i czytania książek oraz przejażdżek rowerowych.

Night Power 2013 Grand Prix

Night Power, czyli legalne wyścigi samochodowe w Olsztynie!

Film “Szybcy i Wściekli” zapoczątkował modę na ściganie się. Miasta stały się torami wyścigowymi – nielegalnymi i niebezpiecznymi. Zrodziło się pytanie jak oddawać się pasji nie łamiąc przy tym prawa. Odpowiedzią jest Night Power, czyli jedyne legalne, nocne wyścigi samochodowe, które w sobotę będzie można zobaczyć na własne oczy.

Koncert Skaldów w Filharmonii

Skaldowie z koncertem w Filharmonii

W sobotę, 18 maja w olsztyńskiej Filharmonii odbędzie się koncert legendarnego zespołu Skaldowie. Zespół, który zapisał się już w historii polskiej muzyki rozrywkowej tworzą Andrzej i Jacek Zielińscy. Na gitarze zagra Bogumił Zieliński, a na perkusji Rafał Tarcholik.Występ z cyklu POP-FILHARMONIA rozpocznie się o godz. 18.00 w sali koncertowej.

Somnambulicy - Kantor, Waśkowski

Już w weekend Europejska Noc Muzeów

Jeśli jesteś nocnym markiem proponujemy coś w sam raz dla Ciebie. A jeśli lubisz sobie pospać, to w nocy z 18 na 19 maja, połóż się nieco później i nie przegap ciekawego wydarzenia. W Olsztynie, tak jak i w innych miastach Polski i Europy trwać będzie Noc Muzeów. To międzynarodowa inicjatywa objęta patronatem Europejskiej Rady […]

Recital Marianny Humeckiej

Recital Marianny Humeckiej w Filharmonii

W piątek 17 maja w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się mistrzowski recital fortepianowy, z którym wystąpi Marianna Humecka. To lwowska artystka, która działa na rzecz polsko-ukraińskiej współpracy kulturalnej. Bilety na recital są już dostępne w kasie Filharmonii w godzinach pon-pt. 10.00-18.00. w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy.

Symfonia Fantastyczna - afisz

“Symfonia fantastyczna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

„ Jestem crescendem Beethovena” – powiedział o sobie francuski kompozytor Hektor Berlioz (1803-1869) po pierwszym wykonaniu Symfonii Fantastycznej w 1830 roku. Te wspaniałe dzieło cieszące się uznaniem i olbrzymią popularnością publiczności wraz z Preludium do Popołudnia Fauna Claude’a Debussy’ego i prawykonaniem Koncertu na altówkę Benedykta Konowalskiego usłyszymy w dniu 10 maja o godz.19.00 w sali […]

Zębatka - warsztaty w Olsztynie

Naprawa rowerów – warsztaty “Zębatki” dla pań

9 i 10 maja panie z Olsztyna będą miały okazję nauczyć się, jak samodzielnie zadbać o dobry stan techniczny swoich rowerów. W ramach projektu “Zębatka” odbędą się dwudniowe warsztaty podstawowych napraw.