Aktualności

Warmia Olsztyn bez funduszy i zawodników

Czarne chmury zawisły nad olsztyńskim klubem szczypiornistów. Niewykluczone, że z powodów finansowych, drużyna zostanie zlikwidowana. Problemy są na tyle duże, iż nawet dobre występy w pierwszej lidze nie zachęcają zawodników do pozostania w szeregach Warmii Olsztyn.

Olsztyn wygrał tytuł Miastoszpeciciela

Olsztyn wygrał tytuł Miastoszpeciciela!

O Olsztynie znowu jest głośno. Niestety w niezbyt chlubnym kontekście. Stolica Warmii i Mazur w tyle pozostawiła swoich konkurentów i zdobyła tytuł Miastoszpeciciela.

Tramwaje w Olsztynie

Tramwaje w Olsztynie – gdzie obecnie trwają prace?

Realizacja projektu budowy linii tramwajowej w Olsztynie wchodzi w kolejną fazę. Prezydent miasta wydał już zgodę na rozpoczęcie budowy ulicy Obiegowej, która określana jest mianem małej obwodnicy Śródmieścia. Przebiegać będzie od ul. Sikorskiego przez Żołnierską do Piłsudskiego. Roboty mają się zacząć za kilka dni.

Ruszył XX turniej tańca SUPADANCE Polish Open Championships

Już dzisiaj w Olsztynie rozpoczyna się prawdziwy festiwal tańca. Przez cały weekend stolica Warmii i Mazur gościć będzie tancerzy z całego świata, którzy wezmą udział w XX już zawodach Olsztyn SUPADANCE Polish Open Championships.

Dzień Dziecka w Filharmonii

Dzień Dziecka w Filharmonii

Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by, może niekonwencjonalnie, wybrać się do Filharmonii. Z tej okazji,  2 czerwca 2013 r. o godz. 11.00 odbędzie się  Koncert Rodzinny. Do posłuchania będzie nie tylko utwór Vivaldiego, ale także, co zadowoli najmłodszych, największe przeboje z filmów Walta Disneya.

Kortowiada 2013

Kortowiada ruszyła! Studenci przejęli miasto

Dziś pierwszy dzień, długo wyczekiwanej przez wszystkich olsztyńskich studentów, Kortowiady! Choć pogoda, już tradycyjnie, nie zapowiada się najlepiej, uczestnicy imprezy kipią optymizmem i demonstrują to na ulicach miasta.

Olsztyn. Miasto-Mozaika – rowerowa gra miejska

Szykuje się interesujące wydarzenie dla miłośników przejażdżek rowerowych. Już w niedzielę 26 maja będzie okazja do rowerowego odkrywania Olsztyna. Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn” zaprasza do bezpłatnego udziału w rowerowej grze miejskiej z cyklu „Olsztyn. Miasto-Mozaika”.

Festiwal Watch Docs wystartował

Festiwal Watch Docs wystartował

Wczoraj, 20 maja, nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu Filmowego Watch Docs, który potrwa do 26 maja. Już po raz jedenasty kino objazdowe zatrzymuje się w Olsztynie ze swoim repertuarem. Wszystkie filmy do najbliższej niedzieli można oglądać za darmo.

Zębatka - warsztaty w Olsztynie

Naprawa rowerów – warsztaty “Zębatki” dla pań

9 i 10 maja panie z Olsztyna będą miały okazję nauczyć się, jak samodzielnie zadbać o dobry stan techniczny swoich rowerów. W ramach projektu “Zębatka” odbędą się dwudniowe warsztaty podstawowych napraw.

Dzieje się na rynku - plakat

Już dzisiaj będzie się działo na olsztyńskiej starówce

Dzisiaj (8 maja) odwiedzających olsztyńską starówkę mogą spotkać ciekawe niespodzianki. To wszystko dzięki studentom Nauk o Rodzinie Wydziału Teologii UWM.