Jaki dom w Olsztynie wybrać?


Olsztyński rynek nieruchomości stale się rozwija. Powodem jest napływ nowych mieszkańców i coraz większe możliwości, jakie oferuje stolica Warmii i Mazur. Nie bez znaczenia są też walory krajobrazowe tego terenu. Bliskość jezior, ważnych krajowych artylerii oraz rozbudowane centrum miasta daje dobre prognozy na przyszłość. Przykładem są oferty sprzedaży kamienic w dogodniej lokalizacji, które pojawiają się coraz częściej. Dzięki modernizacji zabytkowej zabudowy m.in. w okolicach Dworca Głównego, tamtejsze kamienice zyskały na wartości. A za zakupem takiej wyjątkowej nieruchomości przemawia bliskość starówki, miejskich instytucji oraz galerii handlowych.dekarze w pracy

Natomiast na krańcowych osiedlach Olsztyna, oprócz budynków mieszkalnych, budowane są funkcjonalne domy z myślą o zamożniejszych rodzinach. Kilkupokojowy dom na Osiedlu Jaroty to koszt około 450 tysięcy złotych. Cenę można uznać za atrakcyjną, gdyż Jaroty uznawane dotychczas za sypialnię Olsztyna, rozbudowują się, tworząc dogodną lokalizację ze wszystkimi niezbędnymi punktami: ośrodkami zdrowia, szkołami, sklepami. Porównując to z kosztem dwupokojowego mieszkania w tej samej dzielnicy, który wynosi około 250 tys. zł, dom nie wydaje się być drogi. Zwłaszcza, że metraż w przypadku takiej rezydencji jest dużo większy. Imponujące wille od kilku już lat można podziwiać w podolsztyńskich miejscowościach, takich jak Jonkowo, Naterki czy Wójtowo. Osiedlają się tam rodziny, które chcą odpocząć do miejskiego zgiełku i rozkoszować się bliskością lasów i jezior.

Warto też podkreślić, że dom nad jeziorem to świetna opcja dla turystów, których w wakacje nad mazurskimi jeziorami nie brakuje. Na zakup sezonowego domu decydują nie tylko olsztynianie, duże zainteresowanie wykazują także mieszkańcy Warszawy oraz innych dużych miasta, dla który dwa tygodnie nad jeziorem to idealny relaks. A mając własny dom z drewna nie trzeba się martwić o wynajem noclegu w sezonie letnim. Na urlop można wyjechać w każdej, dogodnej dla nas porze, by cieszyć się z uroków pięknej pogodny oraz wodnych i słonecznych kąpieli.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz