Kiermasz na Targu Rybnym


22 czerwca po raz kolejny Targ Rybny zapełni się regionalnym produktami. Od godziny 12:00 do 18:00 będzie można zrobić zakupy na różnorodnych stoiskach. To już czwarta akcja tego typu w Olsztynie. Kolejny kiermasz zaplanowano dopiero w październiku. Warto zatem wybrać się w letnie popołudnie na nietypowe zakupy. W sumie w ciągu roku odbędzie się osiem kiermaszów żywności naturalnej.

Kiermasz na Targu Rybnym

fot. Sune Keller

Pomysł na promocje regionalnych produktów narodził się w Szwecji prawie dwadzieścia lat temu. Inicjatywa znalazła swoich zwolenników również na Warmii i Mazurach, gdzie w 2006 roku, jako pierwsza w kraju, zaczęła działać sieć Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle. Obecnie w jej szeregi wchodzi ponad 130 przedsiębiorców, restauratorów i producentów artykułów spożywczych, opartych na naturalnych składnikach i tradycyjnych recepturach.

W pierwszy wakacyjny weekend na Targu Rybnym kupić będzie można różnorodne produktu prosto od ich wytwórców. W programie imprezy są również pokazy kulinarne oraz degustacje lokalnych potraw. Kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej to doskonała promocja regionu. Cieszy się on bowiem dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Olsztyna, jak i odwiedzających miasto turystów, którzy w takim miejscu mogą poznać bogatą historię Warmii i Mazur.

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz