Kortowiada ruszyła! Studenci przejęli miasto


Kortowiada 2013

Dziś pierwszy dzień, długo wyczekiwanej przez wszystkich olsztyńskich studentów, Kortowiady! Choć pogoda, już tradycyjnie, nie zapowiada się najlepiej, uczestnicy imprezy kipią optymizmem i demonstrują to na ulicach miasta.

Wydarzenie, jak co roku, rozpoczęła Parada Wydziałów, która wystartowała z placu obok Hali Urania. Studenci poprzebierani w kolorowe stroje w radosnym marszu pokonają aż 4,5 km, by ostatecznie swój pochód zakończyć w Kortowie na placu przy Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UWM. W trakcie parady Prezydent Miasta symbolicznie przekaże klucze do miasta Przewodniczącemu Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. Organizatorzy szacują, że w paradzie weźmie udział nawet 12 tys. żaków. Nad ich bezpieczeństwem czuwa sztab ratowników medycznych i pracownicy ochrony.

To pierwsza, ale nie ostatnia atrakcja dzisiejszego dnia. Około 13.00 rozpocznie się gala Miss Wenus, czyli wybory najpiękniejszej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. A wieczorem muzyczna część imprezy. Fani muzyki disco-polo od 20.00 będą mogli bawić się w specjalnie zainstalowanym namiocie na korcie tenisowym. Natomiast od 19.00 plażę kortowską przejmą we władanie rytmy szantowo-folkowe. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Wielkie emocje zagwarantuje także pokaz tańca z ogniem, który o 21.30 odbędzie się na stadionie głównym.

A już jutro kolejna dawka niezapomnianych wrażeń.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz