Odjazdowy Bibliotekarz rusza w trasę!


Już jutro, 4 czerwca, kolejny rok z rzędu, rozpoczyna się cykl wydarzeń w ramach imprezy „Odjazdowy Bibliotekarz„. To czterodniowa zabawa mająca na celu popularyzację wypożyczania i czytania książek oraz przejażdżek rowerowych.

odjazdowy-plakat

 

Od 2 do 4 czerwca równolegle trwać będą dwie części imprezy:

  1. Pierwsza to gra miejska polegająca na odwiedzeniu jak największej liczby olsztyńskich bibliotek każdego dnia i pobrania z nich specjalnych kuponów. Im więcej kuponów, tym większe szanse na wygranie, bo każdy kupon jest losem, który bierze udział w loterii.
  2. Jednocześnie we wszystkich bibliotekach prowadzona będzie zbiórka książek, które trafią do podolsztyńskiej biblioteki w Sząbruku. Jeśli masz więc już przeczytane egzemplarze, które kurzą się zabierają Ci miejsce na półkach, zrób z nich pożytek.

Podsumowanie imprezy odbędzie się 9 czerwca w formie wspólnej wycieczki rowerowej w ramach akcji JAdę, NIE TANKUJĘ. Do pokonania będzie 27-kilometrowa trasa łącząca Olsztyn z Sząbrukiem. Rowerzyści wystartują równo o 11.00 spod Planety 11 przy ulicy Piłsudskiego 38. Wszyscy, którzy dojadą do mety wezmą udział w Pikniku Rowerowym. Na miejscu odbędzie się losowanie nagród dla uczestników gry miejskiej, konkursy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, quiz filmowy i bezpłatny bufet.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz