Skaldowie z koncertem w Filharmonii


W sobotę, 18 maja w olsztyńskiej Filharmonii odbędzie się koncert legendarnego zespołu Skaldowie. Zespół, który zapisał się już w historii polskiej muzyki rozrywkowej tworzą Andrzej i Jacek Zielińscy. Na gitarze zagra Bogumił Zieliński, a na perkusji Rafał Tarcholik.Występ z cyklu POP-FILHARMONIA rozpocznie się o godz. 18.00 w sali koncertowej.

Koncert Skaldów w Filharmonii

Zespół już od niemal pół wieku ma rzeszę swoich wielbicieli. Każdy, bez względu na pokolenie, z jakiego się wywodzi potrafi zanucić fragmenty przebojów: „wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie…” lub „nie chodzi o to, by złapać króliczka, ale by gonić go…”. Dla wielu będzie to więc okazja to odbycia sentymentalnej podróży do czasów młodości, dla innych okazja do poznania kanonu polskiej piosenki. Skaldowie sobotniego wieczoru zaprezentują na pewno swoje największe hity z lat 60., 70. i 80.

W czym tkwi tajemnica ich sukcesu? Przede wszystkim we wpadających w ucho kompozycjach, a po drugie w wyjątkowych tekstach, które dla zespołu pisały takie gwiazdy jak Leszek Moczulski, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski.

Bilety na koncert Skaldów są już w sprzedaży. Można je kupić w kasie Filharmonii do piątku od 10.00 do 18.00 lub najpóźniej w sobotę – dwie godziny przed koncertem:

  • sektor I – 65 zł,
  • sektor II – 55 zł,
  • sektor III – 45 zł,
  • sektor IV – 35 zł.

SkaldowieSkaldowie
Zespół założony w 1965 roku w Krakowie. Inicjatorami założenia grupy byli Andrzej i Jacek Zielińscy, a także Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy Tarsiński. Muzycy tworzyli piosenki czerpiące z klasycznego rocka, rocka progresywnego, folkloru góralskiego, rock’n’rolla, jazzu, big-beatu oraz muzyki pop. Przez lata zdobywali nagrody na licznych festiwalach , w tym na festiwalu Opolskim. Na ich koncie znajduje się 27 albumów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz