Tramwaje w Olsztynie – gdzie obecnie trwają prace?


Realizacja projektu budowy linii tramwajowej w Olsztynie wchodzi w kolejną fazę. Prezydent miasta wydał już zgodę na rozpoczęcie budowy ulicy Obiegowej, która określana jest mianem małej obwodnicy Śródmieścia. Przebiegać będzie od ul. Sikorskiego przez Żołnierską do Piłsudskiego. Roboty mają się zacząć za kilka dni. Kierowcy w tym czasie powinni omijać skrzyżowanie ul. Sikorskiego i ul. Pstrowskiego, tam bowiem będzie zlokalizowany wyjazd z budowy, a wiec utrudnienia w ruchu ulicznym mogą być spore.

Tramwaje w Olsztynie

Do tej pory prace budowlane odbywały się na ulicach: Płoskiego, Dworcowej i Towarowej oraz Tuwima. Wiąże się z to z utrudnieniami w ruchu. Zwłaszcza w rejonie ul. Dworcowej, gdzie termin ukończenia prac wyznaczono na październik. Budowany jest w tym miejscu tor techniczny do zajezdni. Kierowcy w czerwcu i lipcu będą mogli korzystać tylko z jednego pasa dla każdego kierunku. A to oznacza duże korki. Utrudnienia mogą też pojawić się na ul. Tuwima, gdzie lokalnie droga może być zwężana do jednego pasa.

Tramwaje na olsztyńskie ulice mają wrócić po prawie 50 latach. Nowoczesne pojazdy ułatwią poruszanie się po zatłoczonym mieście już w 2014 roku. Projekt infrastruktury tramwajowej w stolicy Warmii i Mazur to koszt ponad 400 mln złotych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz